Egzamin z chorób wewnętrznych dla studentów 6-tego roku

Szanowni Studenci

Egzamin przewidziany dla studentów 6-tego roku składa się z części praktyczneji i teoretycznej.

Terminy egzaminów ustnych w sesji zimiowej i letniej, w tym także terminu egzaminów zerowych, należy ustalić z dr. hab. n. med. Marcinem Wełnickim (kontakt w odpowiedniej zakładce strony)

1. Część praktyczna

Część pratkyczna polega na przeprowadzeniu wywiadu oraz zbadaniu wyznaczonego pacjenta

2. Część teoretyczna

Wstępem do części teoretycznej jest zreferowanie zbadanego pacjenta i omówienie wybranego elementu diagnstyki różnicowej/terapii w konteście zbadanego chorego

Następnie losujecie Państwo jeden z zestawów. W zestawie znajdować się będą:

• 2 pytania teoretyczne
  • zapis EKG lub wynik badania laboratoryjnego, lub zdjęcie RTG/TK do interpretacji

Egzami zdajecie Państw przed 2-osobową komisją

Do zaliczenia egzaminu konieczne jest uzyskanie oceny dostatercznej z każdego z elementów odpowiedzi (zaliczenia części praktycznej, każdego z pytań teoretycznych oraz interpretacji EKG/RTG/TK/wyniku badania lab.)

W przypadku dyskwalifukującej odpowiedzi na któreś z pytań komisja ma prawo przerwać egzamin i uznać go za niezaliczony.

W trakcie każdego egzaminu zostanie wypełniony protokuł, po zakończeniu egzaminu zostaniecie Państwo poproszeni o jego podpisania. Macie Państwo prawo nie podpisywać protokołu, jednak nie ma to wpływu na końcowy efekt egzaminu ani jego ważność.

Przypominamy, że na egzamin zgłaszacie się Państwo przygotowaniu do badania pacjenta (fartuch,  stetoskop)

Życzymy powodzenia!